wyżyna śląska atrakcje turystyczne

atrakcje wyżyny śląskiejLondyn

Czy w sytuacji, kiedy w Londynie mieszka tak wielu Polaków jest to jeszcze miejsce, które znajduje się w planach naszych podróży? Okazuje się, że tak. Polacy wyjeżdżają tam już nie tylko w celach zarobkowych, ale również turystycznych. W dzisiejszych czasach, kiedy tanie linie lotnicze wykorzystały fakt, że wielu Polaków mieszka w Londynie, taka wyprawa, przy odrobinie szczęścia, może nas kosztować  tylko kilkadziesiąt złotych. Samoloty latają praktycznie ze wszystkich naszych krajowych lotnisk. W samej brytyjskiej stolicy, jest natomiast aż pięć lotnisk. Jeśli chodzi o noclegi, w Londynie znajdziemy zarówno kilkaset hoteli o podwyższonym standardzie (w cenie kilku tysięcy funtów za noc), jak i wiele tanich pensjonatów i hoteli.

Tam możemy znaleźć schronienie, w cenie kilku funtów za dobę. Liczba miejsc noclegowych może zaskakiwać. Ale Londyn, to jedno z największych miast na świecie, a już na pewno największe miasto w Unii Europejskiej. Co warto zwiedzić? Na pewno popularny Big Ban, czyli wieżę z najbardziej znanym zegarem na świecie. Jako ciekawostkę można dodać, że dzwon, który wybija, co kwadrans melodię wazy az 13 ton. Pałac Buckingham to kolejne miejsce, które musimy zobaczyć. Warto pamiętać, że Londyn nazywany jest także stolicą muzyki, ponieważ mieści się tu wiele studiów nagraniowych. Mieszka tu również wiele znanych gwiazd. Przy odrobinie szczęścia, możemy tu spotkać znakomitych piosenkarzy takich jak George Michael, Elton John, Adele, czy członkinie zespołu Spice Girls. Londyn może zachwycić, mimo bardzo wilgotnego klimatu, jaki tu panuje. Ale, jak mówią mieszkańcy, do londyńskiego deszczu można się przyzwyczaić i nie zwracać na niego uwagi. Będąc w stolicy Anglii, nie możemy też zapomnieć o sławnym Hyde Parku. Znajduje się tam specjalnie wyodrębnione miejsce, gdzie każdy (nawet my), może wyrazić swoje poglądy, nie narażając się na żadne kłopoty. Możemy tam po prostu pójść i wygłosić przemówienie zarówno po angielsku, który przecież znamy jak i  po polsku.

Powiązane:
Tagi: , ,

Podobne

Istnieje zarówno wielu zwolenników zorganizowanych wyjazdów, jak i tych, którzy są za samodzielnie organizowanymi wakacjami. Zdecydowanie druga opcja jest lepsza, kiedy to zależy nam na tym, żeby w pełni dopasować wyjazd do swoich wymagań i oczekiwań. Prawda jest taka, że o ile miejsce wakacji wybrać jest łatwo, o tyle zapewnienie sobie hotelu już nie jest […]