wyżyna śląska atrakcje turystyczne

atrakcje wyżyny śląskiejNajlepsze miejsca na wakacje

Pytanie, gdzie spędzić urlop czy też dokąd pojechać na wakacje nie są obce wielu z nas. W końcu coś trzeba zrobić z czasem wolnym, który w swej łaskawości zapewnił nam pracodawca. Które kierunki podróży są najpopularniejsze? Zapewne już wiecie. My Polacy kochamy słońce i niskie ceny. I tu nasuwa się nam na myśl jedno słowo – Egipt. Tak, to kraj piramid i światowa stolica piasku jest najczęściej odwiedzana przez naszych rodaków. Lubią nas chyba jednak z wzajemnością, zwłaszcza kobiety, które przecież przywożą na wakacje swą nieprzeciętną urodę.
Tylko w jaki sposób do tego Egiptu mamy dotrzeć? Lepszą opcją będzie wycieczka last minute, czy też próbować na własną rękę? Tej drugiej opcji nie polecałbym na pierwszy raz, bo mniej wytrawni podróżnicy mogą mieć problem, aby znaleźć odpowiedni nocleg. Egipt, podobnie jak większość krajów arabskich, to raczej miejsca, gdzie warto pojechać w zorganizowanej grupie. I to najlepiej ze sprawdzonym już wcześniej biurem. Często bowiem zdarzają się historie, że wycieczka, którą wykupiliśmy okazała się jednym wielkim nieporozumieniem i to głównie dlatego, że obiecany piękny, pięciogwiazdkowy hotel okazał się nędznym hostelem tuż nad wybrzeżem okolicznego wysypiska. Przed samotnym wyjazdem dobrze jest więc zbadać teren i zobaczyć na własne oczy, co, gdzie i jak?
Turystyka w takim kraju jak Egipt należy ponadto do jednej z najtańszych. Ceny są tutaj stosunkowo niewielkie, a i sam koszt przyjazdu to niezbyt wielki wydatek w stosunku do podróżny na przykład do Hiszpanii czy też do Turcji.
Trzeba jeszcze wspomnieć, jakie zabytki warto zobaczyć będąc w Egipcie. Podstawą jest oczywiście Sfinks oraz słynne trzy piramidy w Gizie. To podstawa. A co poza tym? Świątynia Amona w Karnaku, Dolina Królów, Świątynia Luksorska, Świątynia Hatszepsut oraz Muzeum Egipskie.
Tak więc wizyta w kraju faraonów może okazać się dobra nie tylko jeśli chodzi o pogodę, ale także pod względem cennych zabytków starożytności. No i obowiązkowa przejażdżka na wielbłądzie.

Tagi: , ,

Podobne

Czas mija niesamowicie szybko i zdecydowanie często nie zdążymy się zorientować, a już za pasem są wakacje. Jak najbardziej warto byłoby postarać się, żeby zorganizować ciekawy wyjazd. Wiadomo, że zmiana otoczenia to coś, co pozwala nam na świetny wypoczynek. Dodatkowo jak najbardziej będziemy w stanie spędzić miło czas, poznać nowe miejsca. Oczywiste jest jednak, że […]