wyżyna śląska atrakcje turystyczne

atrakcje wyżyny śląskiejTurystyka oczami Polaka

46Cudze chwalicie, a swego nie znacie – tak mówi stare, polskie przysłowie. Biorąc pod uwagę najpopularniejsze kierunki polskich wycieczek, to bardzo trafne spostrzeżenie. Gdzie na wakacje jeździ polski turysta? Przede wszystkim są to ciepłe kraje, czyli kraje w rejonie morza Śródziemnego oraz morza Czarnego i położone na Adriatykiem. Dlaczego akurat tam? Przede wszystkim kierują nami dwie myśli. Pierwsza, że wyjeżdżając do Chorwacji, Bułgarii czy do Egiptu mamy pewność, że deszcze i pochmurna pogoda nie zepsują nam wyczekiwanego od roku urlopu. Po drugie kieruje nami pieniądz, a dokładniej niskie ceny. Wycieczki do obcego kraju niejednokrotnie bywają tańsze, niż pobyt nad morzem Bałtyckim.
Gdzie zatem najczęściej zagląda polski turysta?
1. Egipt – kraj faraonów, który stał się mekką każdego polskiego turysty. Każdy, kto jeździ na wakacje za granicę obowiązkowo musi zajrzeć właśnie do tego kraju. I obowiązkowe zdjęcie ze Sfinksem.
2. Grecja – piękny, ciepły kraj, który obok Egiptu jest najczęściej odwiedzany przez naszych rodaków. Oprócz pięknej pogody i ciepłego morza, mamy tutaj także cudowne zabytki starożytności. Gratka dla każdego.
3. Turcja – kraj olbrzymi, ale z pewnością wart uwagi. Niesamowite widoki, wiele starożytnych zabytków. Woda w morzu tak ciepła, że można ugotować w niej zupę. Trzeba jednak uważać na trzęsienia ziemi, które dość często nawiedzają ten kraj.
4. Hiszpania – jedno z najczęściej wybieranych miejsc. Zwłaszcza jeśli chodzi o pobyty w pięknych i eleganckich hotelach. Oprócz cudownych wysp warto pozwiedzać np. Barcelonę.
5. Bułgaria – wraca do łask naszych rodaków. Pięknem i czystymi plażami nie odbiega ona od Chorwacji czy Turcji, a cenowo? Wygląda to znacznie lepiej.
6. Chorwacja – piękny kraj z wieloma plażami. Z pewnością możemy też liczyć na nieco górskich widoków i bardzo dobre ceny.

Do wymienionych krajów można jeszcze dodać Portugalię, Włochy i Czarnogórę. Są to niezwykle atrakcyjne kraje, jednak zwłaszcza Portugalia, jest często niedostępna cenowo dla wielu z nas. Czarnogóra z kolei jest bardzo tania, jednak póki co dopiero przekonujemy się do uroków państwa, którego obywatele mają najwyższą średnią wzrostu na świecie.

Tagi: , ,

Podobne

Wzgórze Zamkowe w Cieszynie, Zespoły Klasztorne oraz bardzo wiele Kościołów – te i wiele innych atrakcji turystycznych czeka na gości, którzy przyjeżdżają do Cieszyna, miasta z bardzo ciekawą historią. Polecamy przyjazd do Cieszyna, tym bardziej, że baza hotelowa i cała baza turystyczna przygotowana jest na bardzo wysokim poziomie, a na dodatek jest stale wzbogacana. Polecamy […]