wyżyna śląska atrakcje turystyczne

atrakcje wyżyny śląskiej



Cieszyn – atrakcje turystyczne

Województwo śląskie nie ma zbyt dobrej opinii jeśli chodzi o turystykę. Kurortem ten rejon nigdy nie będzie. Jednak to nie znaczy, że nie ma on nic do zaoferowania dla turystów. Wiele osób twierdzi, że jest to jeden z ciekawszych rejonów dla tych, którzy od wylegiwania i odpoczynku wolą mimo wszystko trochę pochodzić i pozwiedzać, jednocześnie zdobywając informacje historyczne. Tacy turyści na pewno będą osobami, które zainteresują się Cieszynem. Jest to bowiem jedna z bardziej ciekawych miejscowości na wyżynie śląskiej. Co można tutaj zwiedzić? Na pewno najbardziej ciekawym zabytkiem jest kościół św Marii Magdaleny, którego elementy gotyckie pochodzą z przełomu trzynastego i czternastego wieku. Odwiedzając to miejsce możemy naprawdę wiele dowiedzieć się o historii miasta. Znajduje się tam wiele zabytkowych elementów z codziennego życia, zarówno świeckiego jak i parafialnego. Cieszyn charakteryzuje się także bardzo ciekawym rynkiem, którego zabudowania są prawdziwą gratką dla turystów. Zarówno ratusz jak i piękna studnia z figurą świętego Floriana są jednym z popularniejszych elementów na pocztówkach pochodzących z miasta.

Cieszyn to jedno z ciekawszych miast położonych na Wyżynie Śląskiej. Choć nie jest ten rejon uznawany za atrakcyjny turystycznie, to mimo wszystko powiat ten wyłamuje się z tej zasady, granicząc już prawie bezpośrednio z Czechami i będąc z dala od wszelkich kopalni śląskich. Samo miasto charakteryzuje się kilkoma ciekawymi punktami. Warto wiedzieć, że w tych okolicach znaleźć można wyjątkowy kwiat, tak zwaną cieszyniankę wiosenną. Jest ona bardzo rzadka, tak więc nie można jej niestety zerwać, co jest złą wiadomością dla turystów. Kolejną ciekawostką turystyczną, której nie usłyszymy od przewodnika jest Cieszynka – wyjątkowa broń, która została wymyślona właśnie tutaj. Ma ona charaktery specjalnej strzelby myśliwskiej. Przechodząc się alejkami miasta warto zahaczyć o miejsce, w którym niegdyś działał niezwykle znany i bardzo ceniony na całym świecie zakład złotniczy – należący do Alojzego Horaka. Sam założyciel bardzo przyczynił się w czasie drugiej wojny światowej, za co został on wielokrotnie zresztą pośmiertnie odznaczony.

Powiązane:

Podobne

Są miejsca w Polsce, do których turyści witają częściej i chętniej niż do innych. Niektóre miasta nie są typowo turystyczne, jednak i tak budują hotele Opole, Łódź czy Sanok być może nie posiadają wielu atrakcji, jednak turyści często się tam zatrzymują, aby podziwiać piękne zabytki oraz cuda polskiej architektury. W większych miastach oczywiście bardzo często […]