wyżyna śląska atrakcje turystyczne

atrakcje wyżyny śląskiejPopularne kierunki wyjazdów

Turystyka jest chyba jedną z najprzyjemniejszych form spędzania wolnego czasu. Poznawanie nowych miejsc zawsze obfituje w ciekawe wydarzenia. Są jednak dwa główne kierunki wypoczynku – w hotelu nieopodal pięknego morza, albo też zwiedzanie i poznawanie jak największej ilości atrakcji w miejscu, do którego przybyliśmy. Każdy oczywiście powinien wybrać formę najbardziej odpowiednią dla siebie. Nie każdy ma chęci i siły, by biegać za zabytkami i zachwycać się ciekawymi budowlami. Są też tacy, którzy nie zniosą leżenia na plaży dłużej niż dziesięć minut podczas całego wyjazdu. A dokąd Polacy najczęściej jeżdżą na wakacje?
Popularnymi kierunkami do podróży są tak zwane ciepłe kraje. Wśród wielu panuje opinia, że to dlatego, iż takie wycieczki są tanie. Być może jest w tym cząstka prawdy, ale czyż nie lepiej zapłacić 2000zł za tydzień leżenia w upalnym Egipcie, niż 10 000zł za ten sam tydzień upałów na Dominikanie? Z pewnością taka Dominikana jest o wiele bardziej prestiżowym miejscem dla europejczyków, jednak cena faktycznie jest stanowczo za wysoka dla przeciętnego Polaka.
Gdzie więc najczęściej wakacje spędzają Polacy? Króluje rzeczywiście turystyka związana z ciepłymi krajami. Jednak ku zaskoczeniu wielu, to nie Egipt jest mekką polskich podróżników. Najwięcej z nas wybiera się do…Grecji. Chociaż niektóre statystyki mówią także o Turcji i Hiszpanii. Egipt przeważnie plasuje się na miejscu trzecim – czwartym. Stawkę najbardziej popularnych krajów, do których się wybieramy uzupełniają Bułgaria, Włochy, Tunezja i Chorwacja. Coraz częściej podróżujemy także do Czarnogóry, która jest połączeniem niskich cen i pięknych widoków, które z pewnością przełożyć się mogą na niezapomniane wrażenia. Nieco rzadziej, ale jednak uwzględniana w rankingach, jest Portugalia. Spoza krajów uznawanych za te cieplejsze, najczęściej spędzamy wakacje w Austrii.
Podsumowując, wybierając ofertę na wakacje, na pewno powinniśmy uwzględnić, któryś z wymienionych krajów. Popularność jednak bierze się ze sprawdzonego klimatu i z pewnością uwzględnia cenę wyjazdu.

 

Tagi: , ,

Podobne

Kiedy mamy w planach wyjazd na wakacje, to zdecydowanie bardzo zależy nam na tym, żeby owy wyjazd był w pełni udany i żebyśmy świetnie się na nim bawili. Bez wątpienia jednak, aby tak było, musimy się odpowiednio postarać. Zdecydowanie niesamowicie ważne jest to, w jakim hotelu się zatrzymamy. Bardzo ważne jest, żebyśmy nie szukali hotelu […]