wyżyna śląska atrakcje turystyczne

atrakcje wyżyny śląskiejLondyn

Czy w sytuacji, kiedy w Londynie mieszka tak wielu Polaków jest to jeszcze miejsce, które znajduje się w planach naszych podróży? Okazuje się, że tak. Polacy wyjeżdżają tam już nie tylko w celach zarobkowych, ale również turystycznych. W dzisiejszych czasach, kiedy tanie linie lotnicze wykorzystały fakt, że wielu Polaków mieszka w Londynie, taka wyprawa, przy odrobinie szczęścia, może nas kosztować  tylko kilkadziesiąt złotych. Samoloty latają praktycznie ze wszystkich naszych krajowych lotnisk. W samej brytyjskiej stolicy, jest natomiast aż pięć lotnisk. Jeśli chodzi o noclegi, w Londynie znajdziemy zarówno kilkaset hoteli o podwyższonym standardzie (w cenie kilku tysięcy funtów za noc), jak i wiele tanich pensjonatów i hoteli.

Tam możemy znaleźć schronienie, w cenie kilku funtów za dobę. Liczba miejsc noclegowych może zaskakiwać. Ale Londyn, to jedno z największych miast na świecie, a już na pewno największe miasto w Unii Europejskiej. Co warto zwiedzić? Na pewno popularny Big Ban, czyli wieżę z najbardziej znanym zegarem na świecie. Jako ciekawostkę można dodać, że dzwon, który wybija, co kwadrans melodię wazy az 13 ton. Pałac Buckingham to kolejne miejsce, które musimy zobaczyć. Warto pamiętać, że Londyn nazywany jest także stolicą muzyki, ponieważ mieści się tu wiele studiów nagraniowych. Mieszka tu również wiele znanych gwiazd. Przy odrobinie szczęścia, możemy tu spotkać znakomitych piosenkarzy takich jak George Michael, Elton John, Adele, czy członkinie zespołu Spice Girls. Londyn może zachwycić, mimo bardzo wilgotnego klimatu, jaki tu panuje. Ale, jak mówią mieszkańcy, do londyńskiego deszczu można się przyzwyczaić i nie zwracać na niego uwagi. Będąc w stolicy Anglii, nie możemy też zapomnieć o sławnym Hyde Parku. Znajduje się tam specjalnie wyodrębnione miejsce, gdzie każdy (nawet my), może wyrazić swoje poglądy, nie narażając się na żadne kłopoty. Możemy tam po prostu pójść i wygłosić przemówienie zarówno po angielsku, który przecież znamy jak i  po polsku.

Powiązane:
Tagi: , ,

Podobne

Dla każdego podróżnika, trapera uwielbiającego poznawać nowe, nieznane lądy wszystko co zobaczy zapada długo w pamięć. Zwiedzając piękne zakątki przyrody w pamięć wbijają nam się widoki górskich wzniesień, potoków, czy malownicze pejzaże. Jednak nie tylko przyroda zachwyca. Także miasta i ich zabytki potrafią uwodzić opowiadając nam historie minionych wieków. W każdym mieście czy to dużym […]