wyżyna śląska atrakcje turystyczne

atrakcje wyżyny śląskiejTurystyka oczami Polaka

46Cudze chwalicie, a swego nie znacie – tak mówi stare, polskie przysłowie. Biorąc pod uwagę najpopularniejsze kierunki polskich wycieczek, to bardzo trafne spostrzeżenie. Gdzie na wakacje jeździ polski turysta? Przede wszystkim są to ciepłe kraje, czyli kraje w rejonie morza Śródziemnego oraz morza Czarnego i położone na Adriatykiem. Dlaczego akurat tam? Przede wszystkim kierują nami dwie myśli. Pierwsza, że wyjeżdżając do Chorwacji, Bułgarii czy do Egiptu mamy pewność, że deszcze i pochmurna pogoda nie zepsują nam wyczekiwanego od roku urlopu. Po drugie kieruje nami pieniądz, a dokładniej niskie ceny. Wycieczki do obcego kraju niejednokrotnie bywają tańsze, niż pobyt nad morzem Bałtyckim.
Gdzie zatem najczęściej zagląda polski turysta?
1. Egipt – kraj faraonów, który stał się mekką każdego polskiego turysty. Każdy, kto jeździ na wakacje za granicę obowiązkowo musi zajrzeć właśnie do tego kraju. I obowiązkowe zdjęcie ze Sfinksem.
2. Grecja – piękny, ciepły kraj, który obok Egiptu jest najczęściej odwiedzany przez naszych rodaków. Oprócz pięknej pogody i ciepłego morza, mamy tutaj także cudowne zabytki starożytności. Gratka dla każdego.
3. Turcja – kraj olbrzymi, ale z pewnością wart uwagi. Niesamowite widoki, wiele starożytnych zabytków. Woda w morzu tak ciepła, że można ugotować w niej zupę. Trzeba jednak uważać na trzęsienia ziemi, które dość często nawiedzają ten kraj.
4. Hiszpania – jedno z najczęściej wybieranych miejsc. Zwłaszcza jeśli chodzi o pobyty w pięknych i eleganckich hotelach. Oprócz cudownych wysp warto pozwiedzać np. Barcelonę.
5. Bułgaria – wraca do łask naszych rodaków. Pięknem i czystymi plażami nie odbiega ona od Chorwacji czy Turcji, a cenowo? Wygląda to znacznie lepiej.
6. Chorwacja – piękny kraj z wieloma plażami. Z pewnością możemy też liczyć na nieco górskich widoków i bardzo dobre ceny.

Do wymienionych krajów można jeszcze dodać Portugalię, Włochy i Czarnogórę. Są to niezwykle atrakcyjne kraje, jednak zwłaszcza Portugalia, jest często niedostępna cenowo dla wielu z nas. Czarnogóra z kolei jest bardzo tania, jednak póki co dopiero przekonujemy się do uroków państwa, którego obywatele mają najwyższą średnią wzrostu na świecie.

Tagi: , ,

Podobne

Cieszyn jest jednym z bardziej znanych oraz bardziej ciekawych miast, do których warto przyjechać. Wszystkim zainteresowanym polecamy wycieczki z przewodnikiem, tym bardziej, że na terenie Miasta Cieszyn jest bardzo wiele atrakcyjnych oraz ciekawych miejsc do tego, aby można było poznać historię miasta, tym bardziej, że jest ona bardzo ciekawa. Bardzo wiele osób przyjeżdża do Cieszyny, […]