wyżyna śląska atrakcje turystyczne

atrakcje wyżyny śląskiejPopularne kierunki wyjazdów

Turystyka jest chyba jedną z najprzyjemniejszych form spędzania wolnego czasu. Poznawanie nowych miejsc zawsze obfituje w ciekawe wydarzenia. Są jednak dwa główne kierunki wypoczynku – w hotelu nieopodal pięknego morza, albo też zwiedzanie i poznawanie jak największej ilości atrakcji w miejscu, do którego przybyliśmy. Każdy oczywiście powinien wybrać formę najbardziej odpowiednią dla siebie. Nie każdy ma chęci i siły, by biegać za zabytkami i zachwycać się ciekawymi budowlami. Są też tacy, którzy nie zniosą leżenia na plaży dłużej niż dziesięć minut podczas całego wyjazdu. A dokąd Polacy najczęściej jeżdżą na wakacje?
Popularnymi kierunkami do podróży są tak zwane ciepłe kraje. Wśród wielu panuje opinia, że to dlatego, iż takie wycieczki są tanie. Być może jest w tym cząstka prawdy, ale czyż nie lepiej zapłacić 2000zł za tydzień leżenia w upalnym Egipcie, niż 10 000zł za ten sam tydzień upałów na Dominikanie? Z pewnością taka Dominikana jest o wiele bardziej prestiżowym miejscem dla europejczyków, jednak cena faktycznie jest stanowczo za wysoka dla przeciętnego Polaka.
Gdzie więc najczęściej wakacje spędzają Polacy? Króluje rzeczywiście turystyka związana z ciepłymi krajami. Jednak ku zaskoczeniu wielu, to nie Egipt jest mekką polskich podróżników. Najwięcej z nas wybiera się do…Grecji. Chociaż niektóre statystyki mówią także o Turcji i Hiszpanii. Egipt przeważnie plasuje się na miejscu trzecim – czwartym. Stawkę najbardziej popularnych krajów, do których się wybieramy uzupełniają Bułgaria, Włochy, Tunezja i Chorwacja. Coraz częściej podróżujemy także do Czarnogóry, która jest połączeniem niskich cen i pięknych widoków, które z pewnością przełożyć się mogą na niezapomniane wrażenia. Nieco rzadziej, ale jednak uwzględniana w rankingach, jest Portugalia. Spoza krajów uznawanych za te cieplejsze, najczęściej spędzamy wakacje w Austrii.
Podsumowując, wybierając ofertę na wakacje, na pewno powinniśmy uwzględnić, któryś z wymienionych krajów. Popularność jednak bierze się ze sprawdzonego klimatu i z pewnością uwzględnia cenę wyjazdu.

 

Tagi: , ,

Podobne

Europa to niezwykle fascynujący kontynent, który warto dobrze poznać. Niezwykle wiele urokliwych miejsc czeka choćby we Włoszech. Znajdą tutaj coś dla siebie zarówno fani tradycji antycznych, dzieł sztuki, architektury średniowiecznej, czy renesansowej oraz piękna przyrody. Możliwości jest wiele. A gdzie warto się wybrać, jadąc w kierunku Włoch? Opcji jest wiele. Jeśli chodzi o północ kraju, […]