wyżyna śląska atrakcje turystyczne

atrakcje wyżyny śląskiejCeny noclegów w Polsce / Ile zapłacimy za nocleg w krajowych hotelach i hostelach?

1338162_sparkling_wine_bed_2Dla wielu Polaków okres wakacyjny to idealny moment, by uciec od trudnego codziennego życia. Staramy się więc wyjechać jak najdalej i w spokoju odpocząć do zgiełku miasta. Kilka czy kilkanaście dni bez pracy zawodowej każdego dnia potrafi sprawić, że czujemy się jak nowo narodzeni. Jednak nie każdy jest przyzwyczajony do wyjazdów poza własne mieszkanie czy dom i istnieje wiele obaw, chociażby ze względów finansowych. Faktycznie, jeszcze kilka lat temu noclegi w hotelach i hostelach były dość drogie. Jednak obecnie dzięki wzrostowi konkurencji oraz bogaceniu się naszego narodu wydatki ponoszone na nocowanie podczas wakacji wcale nie muszą być wysokie. Najtańsze noclegi, choć w spartańskich warunkach, to mogą kosztować tylko kilka złotych za dobę!

Za 20-30 złotych możemy z kolei znaleźć bardzo dużo prywatnych kwater, które oferują noclegi w mniej popularnych miejscowościach. Hostele w miastach potrafią zaoferować ceny na poziomie kilkudziesięciu złotych za dobę, urlop nie musi być więc strasznie drogi. Co ciekawe, nawet wysokiej jakości hotele nie mają zaporowych cen, a nocowanie w nich jest często o wiele przyjemniejsze. Noclegi w hotelu trzygwiazdkowym mogą kosztować na przykład 150 złotych za pokój dwuosobowy – jest to więc cena bardzo atrakcyjna z punktu widzenia klienta. A bardzo często możemy liczyć na dodatkowe atrakcje takie jak telewizor, basen w budynku czy nawet SPA. Oczywiście wszystko zależy od konkretnej lokalizacji, jednak w wielu miejscach nocowanie za takie pieniądze jest jak najbardziej możliwe w luksusowych warunkach. Droższe hotele są często w większych miastach – tam za taki apartament możemy zapłacić 200-400 złotych, a nawet więcej. Im wyższy standard, tym szybciej rośnie cena. Warto więc zastanowić się, ile pieniędzy chcemy przeznaczyć na urlop i w tych granicach cenowych szukać noclegów wśród lokalnych hotelarzy czy też gospodarstw agroturystycznych.

 

Tagi: , ,

Podobne

Każdy chyba lubi ciekawe wycieczki. Czy są to podróże na jeden dzień, na tydzień, warto przygotować się do każdej podróży. Bardzo ciekawa opcją dla wielu osób są wycieczki objazdowe podczas których można zwiedzić mnóstwo miejsc w różnych częściach kraju. Niektóre biura podróży specjalnie organizują takie wydarzenia dla grup osób, które chcą zwiedzić najciekawsze miejsca, na […]